Kasiinomängud

Kasiinomängud on hasartmängud ja ühed kõige levinumad mängud, mida mängitakse raha peale. Peaaegu kõiki kaardimäge võib mängida hasartmänguna, kuid otseselt peetakse rahamängudeks ainult neid, mis nimelt selleks on loodudki.

Nende mängude veetlus seisneb just panuste võitmises ja kaotamises, olgu siis maksevahenditeks tuletikud, krabisevad rahatähed või digitaalne raha.

Kust tuleb nimetus kasiinomängud? On kirjutamata reegel, et kasiino poolt pakutud mänge kutsutakse kasiinomängudeks. See tähendab, et kõiki mänge, mis on kasiinos, võib kutsuda kasiinomängudeks.

Levinumad kasiinomängud on:

Kasiinomängude liigitus

Kasiinomängud liigituvad selle alusel, kus neid mängitakse või kuidas neid mängitakse. Üldine kasiinomängude liigitus on:

  • Mänguautomaadid
  • Lauamängud
  • Juhuslike numbrite ja piletitega mängud.

Mänguautomaadid

Näiteks mänguautomaatide alla liigituvad slotid. Slotte saab mängida kruiisilaeval, kasiinos ja online kasiinos. Kuulsamad slotimängud on: Book of Dead, Immortal Romance, Mega Moolah, Mystery Joker, Starburst, Twin Spin.

Lauamängud

Lauamängud on kasiinomängud, mida mängitakse laua peal või ajalooliselt on mängitud laudade peal. Kuulsamad kasiino lauamängud on: Baccarat, Blackjack, Craps, Rulett, Pokker ja Õnneratas.

Juhuslike numbrite ja piletitega mängud

Juhuslike numbrite ja piletitega mängud on näiteks bingo ja keno.