Bingo

Bingo on algselt Itaalia päritolu mäng, mida peetakse rahvalikumaks kui ruletti, aga see on samalaadne õnnemäng, kus kõik taandub juhusele, kaasaarvatud suured võidud.

Tõsi küll, bingomänge korraldavad ettevõtted määravad mängu hinnad üldiselt nii, et suure mängijate arvu korral on vähemalt bingo korraldaja alati tegelik võitja.

Bingo on omandanud siiski kindla koha nii heategevuslikel väljamüükidel ja sünnipäevadel kui ka kasiinodes ja online kasiinodes.

Mängijate arv

Bingo mängimiseks on vaja vähemalt kahte mängijat ja lisaks mängujuhti.

Mänguks vajalik

Bingoruudustikke, pliiatseid, 100 mängunuppu (tavaliselt palli), millele on märgitud numbrid 1-100 ning mingi nõu või karp, kuhu pallid ära mahuvad.

Bingoruudustikud ei ole muud kui paberi- või papilehed, millele on märgitud 25 numbrit vahemikus 1-100 (viiele reale, igas reas viis numbrit).

Numbrid ei ole mingis erilises järjestuses. Otseselt korraldatud bingomängu puhul on ruudustikud loomulikult varem ettevalmistatud ja tavalsielt trükitud, kuid kodustes oludes võivad bingoruudustikud olla lihtsad paberilehed, millele iga mängija märgib talle meeldivad numbrid soovitud järjekorras. Ka bingopalle võib improviseerida papitükkidest, mis asetatakse läbipaistmatusse purki.

Mängu käik

Iga mängija saab enne mängu algust osta soovitud hulga ruudustikke, mis võib lihtsuse mõttes olla ka ka või üks.

Mäng kulgeb nii, et mängu korraldaja või tema määratud fortuuna võtab bingonuppude kastikesest ühe märgi seda eelnevalt vaatamata, teatab sellele märgitud numbri ja paneb nupu lauale. Kõik need mängijad, kelle ruudustikus on vastav number, tõmbavad selle numbri peale risti. Fortuuna võtab kastikesest uue nupu ja nii jätkatakse kuni võitjad selguvad.

Bingo!

Kui keegi mängijatest saab ruuudustikus viis risti kas horisontaalselt, vertikaalselt või diagonaalreas, hüüab ta ‘’Bingo!’’. Ja tavaliselt võidab mingi auhinna. Heategevuslikel üritustel soovitatakse selleks kohvipakki või muud sümboolset meenet.

Täisbingo!

Bingo hüüdmine ei katkesta veel mängu, seda jätkatakse kuni keegi saab ristid kõigile oma ruudustikus olevale 25 numbrile. Siis hüüab see mängija ‘’Täisbingo!’’ ja in võitnud bingo peaauhinna. Sellega on mäng lõppenud. Et mäng lõpeb alles täisbingoga, võib mitu mängijat võita bingo, mõned isegi mitu korda.

Bingo on levinud erinevates mängukohtades. Näiteks leiab bingomängu kasiinodest, internetikasiinodest, kruiisilaevadelt ja muidugi ka kodustest majapidamistest.