Hommikuse Tipptunni Lugemishetk

Igaüks on kindlasti vähemalt korra ise kogenud või kõrvalt näinud, kuidas puupüsti täis hommikuses bussis või trammis istuv inimene püüab läbiloetud paksu ajalehte lootusetult uuesti õigesti kokku panna. Mängu idee ongi just sellisest situatsioonist välja kasvanud.

Mängijate arv

Võimalikult palju, et tekiks piisav segapuder. 10 mängijat või rohkem pole probleem.

Mänguks vajalik

Igaühele oma paksem päevaleht, mille lehed ei ole loomulikult kokku köidetud. Mängu võib tempokamaks muuta nii, et igaühele antakse vaid osa ajalehest, kuid kindlasti võimalikult mitu külge. Lisaks vajab iga mängija tooli. Toolid pannakse ritta või segamini, kuid võimalikult üksteise lähedale. Toolid mängivad siis hommikust bussi.

Mängu käik

Mängu korraldaja on ajalehe küljed segi ajanud. Kõik lehed on vales järjekorras ning osa koguni jalad ülespidi. Mängijate eesmärgiks on toolidel ehk puupüsti täis hommikuses bussis istudes panna ajaleht õiges järjekorras kokku, ääred võimalikult tasased.

Ülesanne ei ole kuigi kerge, sest sadama püüvad oma ajalehtedega teha ka ülejäänud mängijad, aga lehti peab hoidma kogu aeg käes, sest ei põrandat ega midagi muud ei tohi abiks võtta. Kui leht kukub kogemata maha, siis selle võib üles tõsta. Esimesena ülesandega hakkama saanud mängija on võitja.