Istu Sülle

Seda mängu võib mängida näiteks kohvi- või rootsi laua järjekorra moodustamiseks. Tegu on väga lõbusa mänguga, kus tuleb isegi kasuks, kui on palju osavõtjaid ja mängijaid.

Mängijate arv

Võimalikult palju, aga mäng õnnestub ka väiksema arvu osavõtjatega. Üldiselt ongi pidulikel sündmustel rohkesti rahvast, nii et mängijate arv pole probleemiks.

Mänguks vajalik

Toolid kõigile osavõtjatele (või muud pingid, pakud, kuhu on võimalik istuda). Kõik võtavad istet reas, mis mahub lahedalt ruumi ära. Laudu ei ole hea toolide ette jätta, sest liikumiseks on vaja palju ruumi.

Mängu käik

Mängujuht hüüab mingi käskluse, mis peaks olema lõbus ja sisaldama teatuv arvu edasiistumisi. Näiteks: ‘’Kõik kes söövad pitsat ananassiga, kolm paremale!’’. Selle peale peavad kõik, kes armastavad pitsa peal ananassi, liikuma kolm kohta paremale. Kui keegi satub toolirivi otsa, peab ta minema selle algusesse ja lugema sealt kohtade arvu edasi. Kui mängija satub toolile, kus juba keegi ostub, istub ta tollele sülle.

Mängu jätkatakse eestvedaja fantaasia saatel edasi (‘’Blondiinid üks vasakule’’; ‘’Joogatajad 2 paremale’’). Iga käskluse järel võib mängujuht ühe tühjaks jäänud tooli eemale tõsta. Toole ära võtta saab ainule ühe kaupa või kui neid jääb rohkem tühjaks, võetakse need kasutusele järgmisel korral.

Mängu edenedes tuleb samale toolile istuma jääda juba mitmel inimesel. Et alumist päris puruks ei litsutaks, tuleb asi korraldada nii, et eespoolsed istuvad tagumistele vaid põlvedele, nii et toolile tekib istuv rivi.

Kui samal toolil istub mitu inimest ja mängujuhi käsklus puudutab kedagi keskselt, peab ta katsuma end sealt välja saada. Need, kes istuvad tema süles, jäävad paigale (kui käsklus neid ei puuduta).

Et toole jääb tasapisi mängu jooksul üha vähemaks, lõpeb mäng sellega, et kõik istuvad üksteise põlevedel samal toolil nagu reas. Seda rivi võibki säilitada kuni minnakse näiteks kohvijärjekorda või järgmisele sündmusele.