Kokteiliõhtu Palavaim Kõneaine

Selles mängus saavad inimesed vähemalt oma seltskondliku vestluse oskust, tühja sõnade veeretamist arendada, kui mitte muud.

Mängijate arv: mida rohkem, seda parem.

Mänguks vajalik: Kõnevõime.

Mängu käik

Mängu alguses saadetakse umbes kaks kolmandikku osalejatest toast välja. Kohalejäänud mõtlevad seejärel, mida mõistetav sõna tähendab. See võib olla näiteks nimisõna mald, kuid samahästi võib rääkida ka maldamatusest ja maldamisest.

Parem on valida mõni kerge sõna, et seda saaks hõlpsasti kasutada. Aga siiski mitte liiga kerge. Seejärel kutsutakse teised külalised tagasi tuppa ja kokteiliõhtu jätkub.

Nagu üldiselt kombeks, seisavad vastuvõtul külalised väikestes gruppides ja vestlevad tühjast-tähjast. Nüüd on aga eesmärgiks kasutada jutu sees sõna mald, tarvitades seda kokkulepitud sõna asemel nii vesteldes, vaieldes kui ka oma arvamust avaldades. Peab palju jutustama, et mäng arenema hakkaks.

Tuppa tulnute ülesandeks on vestlust kuulates ära mõistatada, mida mald tähendab. Otseseid küsimusi esitada ei tohi. Kui keegi on enda meelest ära arvanud sõna mald tähenduse, näitab ta seda sellega, et sekkub vestlusesse seda sõna kasutades. See omakorda võib põhjustada paraja segaduse, kui ta kasutab sõna valesti ja keegi tiene tuppatulnu kuuleb just omakorda teda.